Maj miesiącem polskiego dziedzictwa w Kanadzie

0
Fot. ipn.gov.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Maj będzie miesiącem polskiego dziedzictwa w Kanadzie. Z tej okazji przewidziano szereg wydarzeń i imprez promujących nasz kraj i polskie tradycje.

Prezes Kongresu Polonii Kanadyjskiej oddziału Kolumbia Brytyjska Michael Dembek powiedział Polskiemu Radiu, że maj będzie prawdziwym świętem polskości w Kanadzie. “Nasze organizacje działają prężnie i będą organizować różne wydarzenia. Oczywiście będziemy świętować 3 maja, a na przykład nasz stadion BC w Vancouver będzie podświetlony na biało-czerwono, tak samo jak ratusze w Vancouver i Port Coquitlam. Lokalna władza wspiera Polonię i pokazuje, że jest razem z nami na ten miesiąc polskiego dziedzictwa” – mówił Michael Dembek.

Maj jako miesiąc polskiego dziedzictwa ustanowił w lutym tego roku kanadyjski parlament. Deputowani do Izby Gmin podkreślili, że to wyraz uznania znaczącego wkładu Polonii kanadyjskiej w budowanie lepszego i bardziej dynamicznego społeczeństwa, gospodarki, polityki i kultury w Kanadzie. Dodatkowo każdego 3 maja Kanada będzie świętować Dzień Konstytucji RP.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!