Iran ostrzega Izrael

0
Izrael Iran
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Minister spraw zagranicznych Iranu Hosejn Amir Abdollahijan ostrzegł, że Izrael pożałuje jakiegokolwiek ataku na jego kraj. Podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, które poświęcone jest Bliskiemu Wshodowi, podkreślił, że ewentualny atak Izraela spotka się z reakcją.

“W przypadku jakiegokolwiek użycia siły przez reżim izraelski i naruszenia naszej suwerenności Islamska Republika Iranu nie zawaha się ani trochę, aby dochodzić swoich przyrodzonych praw do zdecydowanej i właściwej odpowiedzi, aby reżim pożałował swoich działań” – powiedział Hosejn Amir Abdollahijan.

Oświadczył, że Izrael musi zaprzestać dalszych działań militarnych.

Kilka godzin temu dowództwo irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji zapowiedziało, że jeśli Izrael ośmieli się uderzyć w obiekty nuklearne, Teheran odpowie tym samym. Według dowództwa strona irańska namierzyła już cele nuklearne w Izraelu i – jak to określono – “trzyma rękę na spuście”. 

Wczoraj władze Iranu zapowiedziały, że jego wojsko jest gotowe stawić czoła każdemu atakowi ze strony Izraela, a siły powietrzne są w stanie najwyższej gotowości. Strona izraelska natomiast zapowiedziała przygotowania do odpowiedzi na weekendowy ostrzał ze strony Iranu. 

Napięcie między Izraelem a Iranem eskaluje od początku miesiąca. Wtedy to Izrael uderzył na irański konsulat w Damaszku, w którym zginęło kilku wysokich rangą przedstawicieli Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. W ubiegły weekend Iran odpowiedział – wystrzelił w kierunku Izraela kilkaset rakiet i dronów. Większość irańskich rakiet została strącona przez systemy obrony przeciwlotniczej poza przestrzenią powietrzną Izraela. Niektóre pociski trafiły w obiekty wojskowe.

Od tamtej pory Izrael odpowiada odwet. Ataku chcą władze Izraela i generałowie. Państwa zachodnie naciskają na Izrael, by nie eskalował napięcia. Wprowadzają jednocześnie sankcje na władze w Teheranie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!