Bafta – ranking: Lara Croft najpopularniejszą bohaterką gier wszech czasów

0
Fot. The Independent/BAFTA
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Lara Croft – poszukiwaczka przygód z serii Tomb Raider to najbardziej ikoniczna bohaterka gier wideo wszech czasów. Tak zdecydowali gracze z całego świata, głosujący w plebiscycie brytyjskiej organizacji Bafta.

Świat zobaczył ją po raz pierwszy w 1996 roku. Potem pojawiła sie jeszcze w kilkudziesięciu grach na różne platformy. Na drugim miejscu znalazł się słynny hydraulik. Mario jest z nami od 1981 roku, kiedy dzielił ekran z gorylem, Donkey Kongiem. Dwa lata później, już jako główna gwiazda, sadził susy, właził do kominów i wskakiwał na głowy przeciwników. Trzecie miejsce przypadło człowiekowi, który z wrogami radzi sobie nieco subtelniej niż Mario: agentowi 47 z serii “Hitman”.

Na liście są też między innymi: żarłoczny pogromca duchów Pac Man i hiperszybki jeż Sonic. Nowszą generację platformówek dzielnie reprezentuje Sackboy z serii LittleBigPlanet. Jest też uzbrojony w miecz i tarczę Link z serii fantasy Zelda. Towarzyszy im pałający żądzą zemsty spartański wojownik Kratos (seria God of War). Nie zabrakło też wygadanej nastolatki Ellie Williams, którą możemy kojarzyć także z filmowej adaptacji słynnej gry “Last of Us”. Najmłodsze są postaci z ostatniej części serii Baldur’s Gate, wydanej w zeszłym roku. To Shadowheart i Astarion.

Najwspanialsze postaci gier wideo wybrało ponad 4000 graczy z całego świata. Ranking powstał, by uczcić fakt, że Bafta, przyznająca nagrody ludziom kina i telewizji, już od dwóch dekad nagradza też twórców gier wideo.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!