Biden: NATO jest najsilniejsze w historii

0
Fot. it.usembassy.gov
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W oświadczeniu z okazji 75. rocznicy utworzenia NATO prezydent Joe Biden powtórzył obietnicę obrony każdego centymetra terytorium Sojuszu. Amerykański prezydent wyraził przekonanie, że obecnie NATO jest najsilniejsze w historii. 

Joe Biden nazwał NATO największym sojuszem wojskowym w historii świata, który podczas zimnej wojny występował przeciwko siłom sowieckiego totalitaryzmu, a obecnie broni wolności i demokracji. Prezydent USA przypomniał, że zasada wspólnej obrony została przywołana tylko raz – gdy po atakach z 11 września sojusznicy stanęli ramię w ramię z Ameryką. Biden oświadczył, że Stany Zjednoczone traktują Art. 5 jako święte zobowiązanie wobec Sojuszników – do obrony każdego centymetra terytorium NATO.

„To czyni nas wszystkich bezpieczniejszymi” – napisał. Prezydent USA stwierdził, że dziś NATO jest większe, silniejsze i bardziej zdeterminowane niż kiedykolwiek wcześniej a tylko w ciągu ostatnich trzech lat członkowie NATO zwiększyli wydatki na obronę o prawie 80 miliardów dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!