Prezydent USA J.Biden: uwolnienie zakładników z Gazy jest bliskie

0
Joe Biden
Fot. NYPost
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden powiedział, że wierzy w podpisanie w najbliższym czasie umowy, gwarantującej uwolnienie niektórych załadników, przetrzymywanych przez organizację Hamas. 

O porozumienie pomiędzy Izraelem i Hamasem, umożliwiające uwolnienie zakładników z Gazy, apelują Stany Zjednoczone, a także Katar. W ubiegłym tygodniu mediatorzy drugiego z krajów starali się pomóc w podpisaniu umowy w sprawie wymiany 50 zakładników w zamian za trzydniowe zawieszenie broni. Przerwa w walkach pomogłaby wzmocnić dostawy pomocy humanitarnej dla przebywających w Strefie Gazy cywilów. 

Administracja Hamasu twierdzi, że ponad 13 tysięcy Palestyńczyków, w tym co najmniej 5 i pół tysiąca dzieci, zostało zabitych przez izraelskich żołnierzy od czasu wybuchu wojny 7 października. Tego dnia bojownicy Hamasu zaatakowali Izrael, co spowodowało odwet i w rezultacie śmierć wielu mieszkańców Strefy Gazy. 

Mimo toczących się walk, ambasador Izraela w Stanach Zjednoczonych Michael Herzog powiedział wczoraj, że Izrael ma nadzieję, iż w nadchodzących dniach uda się uwolnić znaczną część zakładników Hamasu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!