Ukraina: amerykański sekretarz obrony Lloyd Austin spotkał się z Wołodymyrem Zełenskim

0
Fot. The Global Mail
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Amerykański sekretarz obrony Lloyd Austin spotkał się w Kijowie z prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zełenskim. Sekretarz obrony napisał na serwisie X, że zapewnił o trwałym wsparciu Stanów Zjednoczonych dla Ukraińców.

Jak czytamy, rozmowa szefa Pentagonu z prezydentem Zełenskim dotyczyła pilnych potrzeb ukraińskiej armii, walczącej z Rosjanami, ale też zapotrzebowania na dostawy w dłuższym okresie. Lloyd Austin stwierdził, że Stany Zjednoczone wraz z partnerami i sojusznikami będą wspierać walczącą armię ukraińską. 

Prezydent Zełenski poinformował sekretarza obrony o sytuacji na froncie. Rozmawiano także o swobodzie żeglugi na Morzu Czarnym. Ukraiński prezydent podkreślił wagę wizyty amerykańskiej delegacji przed zaplanowanym na środę kolejnym, 17 już spotkaniem w formacie Ramstein – państw wspierających Ukrainę dostawami broni.

Deklaracje Lloyda Austina nad Dnieprem zabrzmiały szczególnie znacząco, bowiem Ukraińcy są ostatnio zaniepokojeni opóźnieniem amerykańskiej pomocy, co z kolei jest związane z brakiem odpowiednich decyzji Kongresu. O spowolnieniu dostaw amunicji mówił niedawno prezydent Wołodymyr Zełenski.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!