USA: zmarła Rosalynn Carter, żona 39. prezydenta

0
Fot. WSB-TV
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Stanach Zjednoczonych zmarła była pierwsza dama Rosalynn Carter, żona 39. prezydenta USA Jimmy’ego Cartera. Dwa dni wcześniej została objęta opieką hospicyjną w swoim domu w stanie Georgia. Miała 96 lat.

Rosalynn Carter zmarła w niedzielne popołudnie w otoczeniu rodziny w swoim domu w miejscowości Plains. W maju tego roku zdiagnozowano u niej demencję a w piątek otoczono domową opieką hospicyjną. 

“Rosalynn była moim równorzędnym partnerem we wszystkim, co kiedykolwiek osiągnąłem” – napisał w oświadczeniu były prezydent Jimmy Carter, który w ubiegłym miesiącu obchodził 99. urodziny. On również jest objęty opieka hospicyjną. 

Rosalynn była żoną Jimmy’ego Cartera przez 77 lat i służyła jako pierwsza dama podczas jego kadencji w latach 1977-1981. Zarówno jako pierwsza dama, jak i po opuszczeniu Białego Domu, zajmowała się kwestiami zdrowia psychicznego oraz praw człowieka. 


„W imieniu wdzięcznego narodu przesyłamy wyrazy miłości prezydentowi Carterowi, całej rodzinie Carterów i niezliczonym ludziom w naszym kraju i na świecie, których życie jest lepsze, pełniejsze i jaśniejsze dzięki spuściźnie Rosalynn Carter” – napisali w oświadczeniu prezydent Joe Biden i jego zona Jill. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!