Liczba ofiar śmiertelnych ostrzału Strefy Gazy przekroczyła 11 tysięcy

0
Fot. Al Jazeera
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Liczba ofiar śmiertelnych izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy przekroczyła 11 tysięcy – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w palestyńskiej enklawie. W ciągu pięciu tygodni zginęło 11 078 osób. Wśród ofiar śmiertelnych jest 4 506 dzieci. 27 490 osób zostało rannych – wynika z danych przekazanych przez Palestyńczyków. 

Izraelska ofensywa poprzedzona nalotami i ostrzałem rakietowym jest reakcją na atak Hamasu, do którego doszło 7 października.
Tymczasem izraelski atak na największy szpital w Strefie Gazy spowodował śmierć 13 osób – twierdzi dowództwo Hamasu. 

“Trzynastu zabitych i kilkudziesięciu rannych w dzisiejszym izraelskim ataku na kompleks Al-Shifa w centrum Gazy” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu. 

Izrael poinformował, że wczoraj w pobliżu szpitala w wyniku ciężkich walk zginęło kilkudziesięciu członków Hamasu. Strona izraelska oskarża Hamas o wykorzystywanie szpitali, także tego w Al-Shifa, do koordynowania ataków i korzystania z nich jako miejsc przebywania dowódców wojskowych. Władze Hamasu i personel szpitala zaprzeczają tym oskarżeniom.

Rozpoczęła się ewakuacja Polaków ze Strefy Gazy. Informację taką potwierdziło Polskiemu Radiu dowództwo operacyjne polskiego wojska. Polskie samoloty wojskowe mają przywieźć 29 Polaków do kraju, gdy tylko cała grupa znajdzie się po egipskiej stronie granicy w Rafah. Polacy mają być ewakuowani z Gazy przez przejście graniczne w Rafah z Egiptem. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!