Turcja zarzuca Izraelowi zniszczenie szpitala w Gazie

0
Fot. Al Jazeera
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Turecki MSZ zarzucił Izraelowi zniszczenie finansowanego przez Ankarę szpitala w Strefie Gazy. Resort dyplomacji wydał oświadczenie, w którym potępia zbombardowanie kliniki, będącej jedyną placówką w regionie, gdzie leczono pacjentów chorych na raka. Portal Times of Israel opublikował komunikat tureckiego MSZ, który załączył zdjęcia, mające przedstawiać płonący budynek Szpitala Przyjaźni Turecko – Palestyńskiej. Władze w Ankarze wezwały Izrael do zaprzestania “ataków na mieszkańców Gazy”. Do zarzutów na razie nie odniosły się Siły Obronne Izraela. 

Wczoraj premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że nawet w najbardziej sprawiedliwych wojnach padają cywilne ofiary. Podczas wystąpienia dla zagranicznych dziennikarzy podkreślił, że Izrael nie zgodzi się na zawieszenie broni w walce z Hamasem po atakach terrorystów, które przeprowadzili 7 października. Szef izraelskiego rządu dodał, że w swojej wojnie z Hamasem liczy na wsparcie “cywilizowanych krajów”.

Z informacji podanych przez amerykański Departament Stanu wynika, że w niedzielę do Strefy Gazy wjechało 45 ciężarówek z pomocą humanitarną. Łącznie w ciągu ostatniego tygodnia pomoc humanitarną dostarczyło tam 150 ciężarówek.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!