Stany Zjednoczone oferują Izraelowi pomoc w odbiciu zakładników wziętych przez Hamas

1
Pentagon Kirby
Fot. NYpost
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rzecznik Białego Domu John Kirby przekazał, że Stany Zjednoczone oferują Izraelowi pomoc w odbiciu zakładników wziętych przez Hamas. Mają się wśród nich znajdować także obywatele USA. Wsparcie ma polegać na współpracy z amerykańskimi ekspertami wojskowymi i wywiadowczymi. 

„Będziemy w dalszym ciągu konsultować się z izraelskimi urzędnikami w sprawie wysiłków związanych z odzyskaniem zakładników i będziemy gotowi, chętni i zdolni do ponownego udzielenia wszelkiej porady i pomocy, jeśli zajdzie taka potrzeba” – powiedział John Kirby w wywiadzie dla dziennika “The Times of Izrael”, ujawniając, że Jerozolima wyraziła już zainteresowanie pomocą USA w tej sprawie. 

Rzecznik Białego Domu dodał, że obecnie administracja prezydenta Joe Bidena skupia się na zapewnieniu narzędzi, których władze Izraela potrzebują, aby bronić się przed “prawdziwie historycznym, bezprecedensowym poziomem przemocy wobec swoich obywateli”. 

John Kirby, pytany o zablokowanie przez Izrael Strefy Gazy poprzez zamknięcie przejść granicznych oraz wstrzymanie dostaw paliwa, wody i prądu powiedział, że nie może wypowiadać się na temat “tego, co zrobi lub czego nie zrobi izraelski rząd”. Zapewnił jednocześnie, że Stany Zjednoczone mają zamiar kontynuować pomoc humanitarną dla Strefy Gazy oraz, że władze USA współpracują z Kairem w celu utworzenia korytarza humanitarnego między Strefą Gazy a Egiptem dla palestyńskiej ludności cywilnej, a także kilkuset obywateli USA, którzy chcą się ewakuować

W wyniku wymiany ognia, która trwa od soboty po stronie izraelskiej zginęło tysiąc 200 osób, a po palestyńskiej – 922. Ponadto Siły Obronne Izraela podały, że na terytorium Izraela zginęło również około tysiąc 500 terrorystów Hamasu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Chyba nie ma na swiecie lepszych od odbijania zakladnikow jak izraelczycy. A wywiady i tak sie wymienija informacjami..

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!