Izrael – armia zabezpieczyła już całą granicę z Gazą

0
Fot. ABC News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Izraelska armia odzyskała kontrolę nad całością granicy z Gazą – informują przedstawiciele wojska. Rzecznik sił zbrojnych twierdzi, że terrorystom z Hamasu będzie teraz bardzo trudno przedostać się do Izraela, tak jak robili to w sobotę.

Gdy w sobotę tysiące islamistów Hamasu z łatwością przedostały się przez najpilniej strzeżoną granicę na świecie, izraelskie wojsko ogłosiło, że odzyskano już całkowitą kontrolę nad pasem granicznym. Rzecznik armii admirał Daniel Hagari twierdzi, że przedarcie się przez granicę będzie teraz niemożliwe. „Stworzyliśmy żelazną ścianę z czołgów, śmigłowców i samolotów. Każdy, kto zbliży się do płotu granicznego, zostanie zastrzelony“ – mówił.

Izraelskie siły twierdzą też, że odzyskały kontrolę nad miasteczkami na południu kraju, gdzie dochodziło do ostrzałów ze strony Hamasu. Według armii, do tej pory w całym Izraelu znaleziono już ciała półtora tysiąca radykalnych islamistów z Gazy, którzy w sobotę szturmowali granicę i masakrowali ludność cywilną.

Izrael gromadzi teraz wojska przy granicy, prawdopodobnie w przygotowaniu do inwazji lądowej na Gazę. Na miejscu jest około 100 tysięcy żołnierzy, a armia powołała też około 300 tysięcy rezerwistów.

Wydarzenia z soboty, kiedy bojownicy Hamasu strzelali do cywilów i porywali ich uważa się za największą masakrę na Izraelczykach od co najmniej pół wieku. Do tej pory poinformowano o śmierci ponad 900 osób po stronie izraelskiej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!