Prezydent Niemiec: “wiece poparcia dla Hamasu budzą we mnie wstręt”

0
Steinm
Fot. globalhappenings.com/
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier zapewnił rząd w Jerozolimie o solidarności w związku z trwającym atakiem Hamasu na Izrael. Odniósł się także do propalestyńskich demonstracji, które odbyły i odbywają się w całym kraju. “Ludzie tego pokroju łamią naszą konstytucję” – ocenił.

Frank-Walter Steinmeier powiedział, że jest myślami z izraelskimi cywilami, którzy doświadczają “strachu i terroru” ze strony palestyńskich bojowników. “Trudno opisać cierpienia, jakich doznają obecnie ludzie w Izraelu. Terroryści nieprzypadkowo wybrali ten weekend. Izraelczycy obchodzili święto Simchat Tora” – zaznaczył.

Gospodarz Pałacu Bellevue dodał, że “bezwzględny terror” islamistów, we wszystkich branych przez nich na cel miejscach, jest już także “namacalną rzeczywistością” w Niemczech. Skomentował w ten sposób antyizraelskie wiece poparcia dla Hamasu, które odbywają się w wielu niemieckich miastach. 

“Ten, kto na naszych ulicach czci ten obrzydliwy atak, nie tylko odziera z godności ofiary, ale depcze również naszą konstytucję. To zachowanie mnie przeraża, budzi we mnie wstręt” – powiedział Frank-Walter Steinmeier.

Stanowczej reakcji ze strony rządu Olafa Scholza domaga się także szef Centralnej Rady Żydów w Niemczech. Josef Schuster stwierdził, że palestyńskie stowarzyszenia przypominają “otoczoną bezkarnością” mafię, opłacaną przez niemieckich podatników. Wstrzymania wsparcia dla Palestyny żądają też chadecy. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!