Do jutra rejestracja wyborców poza granicami Polski

2
Fot. gov.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Do jutra przebywający stale lub czasowo poza granicami Polski mogą składać wnioski o ujęcie w spisie wyborców. Ministerstwo spraw zagranicznych utworzyło za granicą 410 komisji wyborczych. Ich adresy można znaleźć na stronach internetowych: MSZ, konsulatu w danym kraju oraz Państwowej Komisji Wyborczej.

W specjalnym spocie PKW informuje, że – aby zagłosować za granicą – należy zgłosić się do konsula z wnioskiem o ujęcie w spisie wyborców. Można to zrobić, jeśli stale mieszka się za granicą lub będzie się tam przebywać w dniu wyborów – na podstawie ważnego paszportu. W kraju, do którego wjeżdża się na podstawie dowodu osobistego, trzeba mieć ważny dowód. Można też dopisać się do spisu wyborców za granicą na stronie ewybory.msz.gov.pl.

Za granicą wyborcy mogą głosować również na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania. Wniosek o wydanie takiego zaświadczenia można złożyć w dowolnie wybranym urzędzie gminy do 12 października. Zaświadczenie to uprawnia również do udziału w referendum ogólnokrajowym, które odbędzie się razem z wyborami 15 października.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!