Zachodni Brzeg: najwięcej zabitych dzieci od 20 lat

1
Fot. Middle East Monitor

Na Zachodnim Brzegu rośnie liczba dzieci, które giną w konflikcie izraelsko-palestyńskim. Informuje o tym w wydanym właśnie raporcie organizacja Human Rights Watch. Autorzy dokumenty twierdzą, że dzieci giną z rąk izraelskich żołnierzy, którzy pozostają bezkarni.

Poziom przemocy na Zachodnim Brzegu rośnie z miesiąca na miesiąc. Ubiegły rok był według ONZ najbardziej krwawym od dwóch dekad. Human Rights Watch pisze w najnowszym raporcie, że z rąk izraelskich żołnierzy zginęło 34 dzieci. W tym roku będzie prawdopodobnie jeszcze gorzej, bo od stycznia również zginęło 34 dzieci.

Raport Human Rights Watch dokumentuje cztery zabójstwa dzieci oraz przytacza zeznania świadków śmierci innych młodych Palestyńczyków. Jeden z autorów opracowania Omar Shakir podkreśla, że izraelska armia bezprawnie używa ostrej broni w stosunku do dzieci, a żołnierze pozostają bezkarni. “Nasz raport dokumentuje przypadki, gdy palestyńskie dzieci są zabijane, gdy idą do szkoły, uciekają z miejsca zamieszek lub w giną w podobnych okolicznościach. Wzywamy sekretarza generalnego ONZ, aby umieścił izraelskie wojsko na tzw. “liście wstydu”, gdzie znajdują się podmioty, które popełniają poważne zbrodnie na dzieciach“ – mówi Omar Shakir.

Autorzy raportu przekonują, że w opisywanych przypadkach dzieci były bezbronne, a żołnierze strzelali do nich na wysokości klatki piersiowej, co miałby oznaczać, iż chcieli świadomie zabić młodych Palestyńczyków.

Ani władze Izraela ani przedstawiciele armii nie skomentowali raportu organizacji praw człowieka.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 COMMENT

  1. Z raportu organizacji Human Rights Watch wynika więc, że izraelscy żołnierze “polują” na palestyńskie dzieci. Jest to kompletna bzdura. Palestyńskie dzieci szkolone są jako przyszli terroryści za pieniądze Iranu, EU i nawet USA. Celem głównym jest mordowanie Żydów i unicestwienie państwa Izrael. Raporty HRW, ONZ i innych międzynarodowych organizacji na temat konfliktu palestyńsko-izraeskiego są stronnicze i przedstawiają punkt widzenia zgodny ze stanowiskiem palestyńskim. Polecam redakcji portal Andrzeja Koraszewskiego “Listy z Naszego Sadu”. Jest to ateista i były dziennikarz polskiej sekcji BBC. Zamieszcza jednak na stronach portalu wiele obiektywnych materiałów dot. konfliktu palestyńsko-izraelskiego oraz na temat prześladowania chrześcijan w Afryce i innych częściach świata. Oczywiście może się zdarzyć, że ofiarą konfliktu palestyńsko-izraelskiego będzie dziecko akurat nie związane z terrorystami, ale trudno winić za to państwo Izrael. Nie można pozbawiać Izraela możliwości obrony. Wszystkie dotychczasowe układy pokojowe zakończyły się fiaskiem. Główny przeciwnik Izraela to obecnie Iran, który sponsoruje libański Hezbollah i palestyński Hamas, ale wiele organizacji międzynarodowych z ONZ, HRW na czele zachowuje się tak, jakby ich celem było dokończenie “dzieła”, które zapoczątkował Hitler.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!