Powstanie amerykańsko-chińska grupa robocza ds. gospodarczych

0
Fot. italian.cri.cn

Amerykański Departament Handlu poinformował, że Stany Zjednoczone i Chiny uzgodniły utworzenie grupy roboczej ds. gospodarczych. Jej zadaniem ma być “szukanie rozwiązań w kwestiach handlowych i inwestycyjnych”.

Decyzja w tej sprawie zapadła podczas spotkania sekretarz handlu USA Giny Raimondo z jej chińskim odpowiednikiem Wangiem Wentao w Pekinie. Grupa ma się spotykać dwa razy w roku na poziomie wiceministrów.

Pierwsze spotkanie grupy odbędzie się w Stanach Zjednoczonych na początku 2024 roku.

Gina Raimondo od wczoraj jest w Chinach. W Państwie Środka rozmawia o stosunkach handlowych, spotyka się z amerykańskim biznesem. 
Jej podróż do Pekinu odczytuje się jako kolejny etap amerykańskich prób złagodzenia napięć handlowych z Pekinem. W ostatnich miesiącach w Chinach byli sekretarze skarbu oraz stanu USA.

W tym roku spodziewane jest spotkanie prezydentów USA i Chin. Mówił o tym niedawno Joe Biden, który zaprasza Xi Jinpinga do San Francisco w listopadzie na szczyt Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku, w skład której wchodzą Chiny. Obaj przywódcy mogą się jeszcze spotkać w przyszłym tygodniu w Nowym Delhi przy okazji szczytu G20.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!