Rosja: katastrofa samolotu, na pokładzie którego miał przebywać J. Prigożyn

0
Fot. The Moscow Times - storozhno_novosti / Telegram

Dziesięć osób zginęło w katastrofie prywatnego samolotu, który rozbił się w obwodzie twerskim, na północ od Moskwy – informuje Reuter. Rosyjska agencja Rosawiacja podała, że na pokładzie miał znajdować się szef Grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn.

Informację o katastrofie samolotu potwierdziło rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych. W mediach społecznościowych resort napisał, że w obwodzie twerskim rozbił się prywatny samolot typu Embraer Legacy.

Jak podano w komunikacie, na pokładzie samolotu znajdowało się dziesięć osób, trzech członków załogi i siedmiu pasażerów. Według wstępnych informacji wszyscy zginęli.

Jutro (24.08) minie dokładnie dwa miesiące od buntu wagnerowców. 24 czerwca najemnicy z Grupy Wagnera pod dowództwem Jewgienija Prigożyna zajęli rosyjskie miasta Rostów nad Donem i Woroneż i rozpoczęli marsz na Moskwę. Bunt zakończył się porozumieniem, wynegocjowanym przy udziale prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki. Po buncie część wagnerowców przeniosła się na Białoruś.
Ostanie doniesienia dotyczące Jewgienija Prigożyna pochodzą sprzed dwóch dni – założyciel najemniczej Grupy Wagnera nagrał klip, w którym mówi, że znajduje się w Afryce.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!