Prezydent A.Duda: okupacja Krymu i innych ukraińskich terytoriów jest problemem globalnym

0
Andrzej Duda
Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Prezydent Andrzej Duda powiedział że okupacja półwyspu oraz innych ukraińskich terytoriów przez Rosjan jest problemem globalnym. Prezydent uczestniczy zdalnie w Platformie Krymskiej – międzynarodowej konferencji poświęconej okupowanemu przez Rosjan półwyspowi. Spotkanie odbywa się w Kijowie.

W swoim wystąpieniu Andrzej Duda podkreślił, że działania Moskwy są zagrożeniem dla światowego porządku opartego o prawo międzynarodowe. Przekonywał, że siła nie może być głównym czynnikiem w relacjach między państwami. “Deokupacja Krymu i przywrócenie pełnej integralności terytorialnej Ukrainy są niezbędnymi warunkami nie tylko bezpieczeństwa regionu między Morzem Azowskim a Morzem Bałtyckim, ale i całego świata. Nie możemy pozwolić Putinowi na osiągnięcie jego celów wobec Ukrainy” – mówił prezydent Duda. Dodał, że nielegalna rosyjska kontrola nad Krymemi jest dla Kremla jednym z najważniejszych dowodów na prawowitość jego działań.

Platforma Krymska odbywa się po raz trzeci. Oprócz prezydenta Andrzeja Dudy w spotkaniu w Kijowie udział wzięli przywódcy kilkudziesięciu innych państw.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!