Świat

Indie – Surat: w stolicy klejnotów stworzono imponujący kompleks “Surat Diamond Bourse”, większy niż Pentagon

20/08/2023 0 komentarzy

Belgijskie miasto Antwerpia może być znane jako światowe centrum handlu diamentami, ale około 150 mil na północ od Mumbaju w Indiach leży mniej znana stolica klejnotów: Surat, gdzie szlifuje się około 90 procent wszystkich diamentów planety. Teraz miasto w stanie Gujarat ma budynek Surat Diamond Bourse, „punkt kompleksowej obsługi” dla ponad 65 tysięcy profesjonalistów zajmujących się diamentami.  Składający się z szeregu dziewięciu, połączonych ze sobą prostokątnych struktur, wychodzących z centralnego „kręgosłupa”, rozległy 15-piętrowy kompleks został zbudowany na ponad 35 akrach ziemi.

Architekci centrum handlowego twierdzą, że powierzchnia obiektu wynosi ponad 7,1 miliona stóp kwadratowych, co oznaczałoby, że jest większa od metrażu Pentagonu, największego dotychczas, biurowca świata.

Pierwsi lokatorzy mają wprowadzić się do budynku w listopadzie tego roku. W uroczystości otwarcia obiektu weźmie udział premier Indii Narendra Modi, który urodził się w Gujarat i wcześniej pełnił funkcję głównego ministra tego stanu.

W budynku, który kosztował 388 milionów dolarów, będzie znajdować się ponad 4,700 powierzchni biurowych, które mogą również służyć jako małe warsztaty do cięcia i polerowania diamentów, 131 wind, a także restauracje, sklepy, centrum odnowy biologicznej i sale konferencyjne.

Budynek został zaprojektowany przez indyjską firmę Morphogenesis.

campaign

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

NAPISZ: [email protected] – WYŚLIJ SMS: 224-493-8626

campaign

ZOSTAW KOMENTARZ

AKTUALNOŚCI
up
09 Feb
NEWS
Dziś wielkie sportowe święto w USA. FINAŁ Super Bowl
09 Feb
NEWS
Dzwońcie do naszego radiotonu od 7.00AM do 7.00 PM - 847.593.1030
09 Feb
NEWS
Radioton Daru Serca. Mamy już 264 000 dolarów dla chorych dzieci
down
Najnowsze Wiadomości
Dla chorych dzieci już 264 000 dolarów! Wielki sukces Polonii, Polskiego Radia 1030 i Radia Deon 104.7FM
USA mają częściowo wznowić finansowanie programów pomocy medycznej
Kosmiczne śmieci zagrożeniem dla lotnictwa w Stanach Zjednoczonych