Chiński influencer zmarł po tym jak transmitował na żywo pojedynek w piciu wysokoprocentowego alkoholu

0
Fot. thethaiger.com/Sing Tao

Wpływowy chiński influencer zmarł wkrótce po tym, jak transmitował na żywo na kanale Douyin, chińskiej wersji TikToka, swój pojedynek w piciu wysokoprocentowego alkoholu. 

Wang Moufeng alias „Sanqiange” („Brother Three Thousand”) został znaleziony martwy zaledwie kilka godzin po tym, jak wyemitował materiał. W pojedynku z innym influencerem, pił chiński spiritus Baijiu o typowej zawartości alkoholu od 30 do 60 procent. Zawody nazywane „PK” odbyły się 16 maja. Polegają one na tym, że w pojedynku jeden na jednego influencerzy rywalizują ze sobą o nagrody i prezenty od widzów. Pojedynek zakończył się około 1 w nocy po wypiciu przez „Sanqiange”, według różnych źródeł, od 4 do 7 butelek spirytusu. 12 godzin później influencer już nie żył.

Śmierć Wanga prawdopodobnie przyczyni się do debaty wokół regulacji branży, która w ostatnich latach przyciągnęła uwagę władz ze względu na wystawny styl życia niektórych influencerów i niecodzienne wyzwania, w których biorą udział.

W zeszłym roku krajowe władze nadawcze zabroniły młodzieży poniżej 16 roku życia nagradzania uczestników pojedynków i ograniczyły ich dostęp portalu do godziny 10:00 w nocy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!