Turcja – Recep Tayyip Erdogan wygrał wybory prezydenckie

0
Fot. REUTERS/Umit Bektas
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Recep Tayyip Erdogan ponownie wygrał wybory prezydenckie w Turcji, Po przeliczeniu niemal wszystkich oddanych głosów obecny szef państwa otrzymał 52 procent poparcia, a jego rywal Kemal Kilicdaroglu 48 procent.

Tysiące zwolenników Erdogana przez całą noc świętowały jego zwycięstwo wyborcze w Ankarze, Stambule i w innych tureckich miastach. Prezydent obiecał, że w pierwszej kolejności zajmie się odbudową terenów zniszczonych przez trzęsienie ziemi z lutego i walką z inflacją.
Eksperci twierdzą jednak, że po zwycięstwie Erdogana w Turcji zmieni się niewiele. „Spodziewałbym się przede wszystkim kontynuacji, zarówno jeśli chodzi o politykę zagraniczną, jak i na przykład kwestie gospodarcze. Wiele osób sądzi, że Tayyip Erdogan dokona jakiegoś radykalnego zwrotu w gospodarce, ale patrząc na komunikaty ze strony Tayyipa Erdogana, raczej nie należy się tego spodziewać“ – mówi Polskiemu Radiu Karol Wasilewski z Instytutu Badań nad Turcją.

Recep Tayyip Erdogan rządzi Turcją od 20 lat, najpierw jako premier, a teraz jako prezydent. Wkrótce rozpocznie trzecią kadencję jako głowa państwa. Erdogan włada dłużej niż założyciel nowoczesnej Turcji Kemal Ataturk, który był prezydentem przez 15 lat.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!