USA – Hillary Clinton dla Financial Times: “wojna Putina na Ukrainie cofnęła ambicje Chin do inwazji na Tajwan”

2
Fot. Financial Times
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Była sekretarz stanu USA Hillary Clinton w wywiadzie dla Financial Times Weekend powiedziała, że wojna Putina na Ukrainie „cofnęła” ambicje Chin do inwazji na Tajwan.

Clinton, odnosząc się do reakcji Chin na wojnę Rosji w Ukrainie powiedziała, że wierzy, iż Xi Jinping obecnie ponownie ocenia swoje podejście do Tajwanu w świetle niepowodzenia Putina w szybkim przejęciu Ukrainy. Przyznała, że wcześniej zakładała, że chiński przywódca „wykona ruch przeciwko Tajwanowi” w ciągu trzech lub czterech lat od skonsolidowania swojej władzy w Chinach. 

W wywiadzie dla Financial Times Weekend Hillary Clinton  przedstawiła Putina jako „skomplikowanego, mesjanistycznego, narcystycznego autorytarystę”. Jej zdaniem rosyjski przywódca wierzył, że gdyby Trump wygrał wybory prezydenckie w 2020 roku, wycofałby USA z NATO.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

  1. Ta kobieta nienawidzi USA, bo przegrała wybory w 2016 roku, a uważała się i nadal uważa za niekoronowaną królową Ameryki. Wybory w 2016 roku miały być tą “koronacją”. Nadal łączy Trumpa z Rosją. Z opublikowanych materiałów (raport Durhama, raport Horowitza) wynika, że to ona i jej sztab współpracowali z Rosją w zniszczeniu i zeszmaceniu Trumpa. Robili to we współpracy z FBI i innymi amerykańskimi agencjami wywiadu. Administracja Obamy dała na taką prowokację ciche przyzwolenie. Tylko idiota może stwierdzić, że szefowie FBI i CIA nie poinformowali o tym Obamy. Teraz media i antyamerykańskie elity “demokratyczne” stworzyły parasol ochronny nad FBI i pozostałymi uczestnikami tej prowokacji. Ciekaw jestem czy dziennikarz Financial Times zapytał H.Clinton o raport Durhama?

  2. Przypomne, ze sam Tramp nazywal Putina geniuszem,
    a pomysl Trampa na koniec wojny to zastopowanie jakiejkolwiek pomocy dla Ukrainy.
    Tu masz odpowiedz na relacje Trampa i Putina.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!