Tokio – rozmowy ministrów spraw zagranicznych Polski i Japonii

0
228
Fot. Twitter: MSZ
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sytuacja na Ukrainie, w Azji Wschodniej oraz współpraca Polski i Japonii były głównymi tematami rozmowy ministrów spraw zagranicznych obu krajów. Szefowie dyplomacji Polski i Japonii spotkali się w Tokio. To część podróży polskiego ministra Zbigniewa Raua do Azji.

Relacje Polski i Japonii od ośmiu miesięcy są podniesione do poziomu strategicznego. Oba kraje dodatkowo zbliżyły się po rozpoczęciu przez Rosję wojny na Ukrainie, bo Japonia wspiera zarówno Kijów,jak i kraje NATO.

Szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau mówił po spotkaniu z japońskim ministrem spraw zagranicznych Yoshimasą Hayashim, że ma nadzieję, iż stosunki Warszawy i Tokio będą w przyszłości jeszcze lepsze. “Moja wizyta w Japonii, dzisiejsze spotkanie z panem ministrem, a także zaplanowane na jutro spotkanie z premierem Japonii, są wyrazem dwustronnej chęci rozwijania bliskich relacji strategicznych“ – mówił w Tokio Zbigniew Rau.

Polski minister ma także odwiedzić japońskie miasto Hiroszima. Zbigniew Rau zwiedzi tamtejsze Muzeum Pokoju i odda hołd zabitym w pierwszym w historii ataku z użyciem broni nuklearnej z 1945 roku.

Japonia jest jednym z najbogatszych krajów świata. Wchodzi w skład grupy G7 czyli największych gospodarek na globie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!