2 maja wodospad Niagara podświetlony biało-czerwonymi barwami narodowymi

0
473
Fot. Twitter: @PLinToronto/ J. Grzelczyk.
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

2 maja wodospad Niagara będzie podświetlony biało-czerwonymi barwami narodowymi. W tym dniu obchodzimy Dzień Flagi RP oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. 3 maja przypada święto narodowe- 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – drugiej na świecie i pierwszej w Europie ustawy zasadniczej regulującej organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

Podświetlenie Niagary to inicjatywa w ramach świętowanego drugi raz w maju Miesiąca Dziedzictwa Polskiego w kanadyjskiej prowincji Ontario (Polish Heritage Month).  

W związku z obchodami wiele organizacji polonijnych, instytucji oraz osób prywatnych zaangażowało się w przygotowanie obchodów i świętowanie dziedzictwa polskiego.

W ramach Miesiąca Dziedzictwa Polskiego w Ontario m.in. 7 maja zaplanowano Paradę Konstytucji 3 Maja w Toronto, Mistrzostwa Polonijne w Tenisie Stołowym, 13 maja- Koncert patriotyczny w Szkole Polskiej im gen Józefa Hallera przy Konsulacie Generalnym RP w Toronto z chórem Novi Singers, 26 maja- koncert polsko-ukraiński w wykonaniu Trio Jazzowe Bartosza Hadały oraz zespołu Akord.
Przez cały maj w wybranych bibliotekach w prowincji Ontario bedzie odbywać się akcja”Polska półka”,w ramach której dla czytelników udostępniona zostanie specjalna kolekcja polskich tytułów. 

Parlament ustanowił miesiąc maj Miesiącem Dziedzictwa Polskiego w Ontario w grudniu 2021 roku. W tej kanandyjskiej prowincji mieszka ponad pół miliona osób z polskim pochodzeniem, a Polonia jest jedną z najliczniejszych grup etnicznych w regionie. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!