Kraje G7 rozważają niemal całkowity zakaz eksportu do Rosji

1
Fot. CNN
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Kraje G7 rozważają niemal całkowity zakaz eksportu do Rosji w ramach zaostrzenia reżimu sankcyjnego wobec Moskwy, poinformowała japońska agencja Kyodo News. W tym roku to Japonia przewodniczy grupie siedmiu najbogatszych państw świata.

Ostateczna decyzja dotycząca handlu z Rosją ma zostać podjęta podczas majowego szczytu przywódców G7 w Hiroszimie. Jednym z kluczowych tematów rozmów będzie również rozszerzenie poparcia dla Ukrainy i zwiększenie presji sankcyjnej na Kreml.

Po rosyjskiej agresji na Ukrainę państwa G7 wstrzymały eksport wielu towarów do Federacji Rosyjskiej, w tym produktów o przeznaczeniu militarnym oraz artykułów luksusowych. W tej chwili przygotowywane są propozycje nowych ograniczeń, a sankcje mogą zostać rozszerzone na handel używanymi samochodami, oponami, produktami kosmetycznymi i odzieżą.

W szczycie G7, który odbędzie się w dniach 19-21 maja, wezmą udział przywódcy Wielkiej Brytanii, Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii i USA, a także przedstawiciele Unii Europejskiej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Chiny, Indie, i inne kraje pomagają Rosji ominąć sankcje. Ropa rosyjska płynie do tych krajów w nieograniczonych ilościach. Chipy są kupowane za pośrednictwem Armenii. Francja i Niemcy chcą szybko doprowadzić do “normalizacji” z Rosją. Macron vel “Micron” jedzie do Chin i twierdzi, że Europa nie powinna popierać USA w sprawie ew. konfliktu dot. Taiwanu. Dwuznacznie w sprawie Ukrainy wypowiada się też prezydent Brazylii Lula (tak podziwiany przez zachodnie “elity”). Tak wygląda solidarność zachodnich elit. Zieloni idioci doprowadzili do zlikwidowania energetyki jądrowej w Niemczech. Oczywiście zwiększą przez to zużycie gazu i węgla. Agenci Chin i Rosji działają skutecznie w USA i Europie Zach. i skutki tego widać w działalności rządów i mediów.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!