Chicago: Paul Vallas pozywa konsultanta politycznego, który nie wywiązał się z umowy o zwrot 680 tys. dolarów

0
Fot. ABC 7 Chicago

Były kandydat na fotel burmistrza Chicago Paul Vallas złożył pozew do sądu przeciwko konsultantowi politycznemu o zwrot 680 tysięcy dolarów. Były dyrektor chicagowskich szkół publicznych zarzuca Chimaobi Enyii i jego firmie, że ten nie wywiązał się z umowy, dotyczącej pozyskania afroamerykańskich wyborców. 

W pozwie stwierdzono, że Vallas padł ofiarą oszustwa, bezpodstawnego wzbogacenia się i naruszenia umowy. Enyia miał wykorzystać presję drugiej tury wyborów 4 kwietnia, aby „wycisnąć” setki tysięcy dolarów z kampanii Vallasa.

Domniemane porozumienie między Enyią, a sztabem wyborczym Vallasa nigdy nie zostało zredagowane na piśmie i jest określane w pozwie jako „Fałszywa umowa o świadczenie usług konsultingowych firmy Chima”. Sam Vallas „nigdy nie wiedział ani nie aprobował” tej umowy.

Zgodnie z pozwem, kampania Vallasa dokonała płatności w wysokości 200 tysięcy dolarów na rzecz Enyii 10 marca, kolejne 200 tysięcy 21 marca, 80 tysięcy 10 dni później i 200 tysięcy 3 kwietnia.

W okresie od 1 stycznia do 31 marca Paul Vallas wydał na swoją kampanię wyborczą 17,7 miliona dolarów.

Chimaobi Enyia  był w przeszłości wiceprezesem lokalnej firmy produkującej konopie indyjskie, dyrektorem Illinois Liquor Control Commission, a obecnie jest członkiem zarządu Filharmonii Chicago. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!