Biały Dom krytykuje prezydenta Brazylii ws. wojny na Ukrainie

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Biały Dom po raz kolejny skrytykował stanowisko Brazylii w sprawie wojny na Ukrainie. Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre określiła mianem nieprawdziwych twierdzenia brazylijskich władz, że USA nie są zainteresowane pokojem i że Zachód ponosi odpowiedzialność za wybuch wojny.

Podczas niedawnej wizyty w Pekinie prezydent Brazylii Lula da Silva oświadczył, że Stany Zjednoczone powinny “przestać zachęcać do wojny” i że USA wraz z Europą przyczyniają się do jej kontynuacji. Podobne tezy wygłosił minister spraw zagranicznych Brazylii podczas wspólnej konferencji prasowej z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem. „Uderzył nas ton wczorajszej konferencji prasowej ministra spraw zagranicznych, który nie był tonem neutralności gdy sugerował, że Stany Zjednoczone i Europa nie są zainteresowane pokojem i że ponoszą odpowiedzialność za brutalną wojnę . To jest oczywista nieprawda” – powiedziała Karine-Jean Pierre.

Rzeczniczka Białego Domu dodała, że Stany Zjednoczone popierają wezwanie prezydenta Zełenskiego do sprawiedliwego pokoju, który musi uwzględniać niepodległość i integralność terytorialną Ukrainy. Wczoraj rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA John Kirby odrzucił twierdzenia brazylijskiego prezydenta. Kirby powiedział, że Lula powtarza tezy rosyjskiej propagandy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!