Unijna dyplomacja potępiła słowa szefa rosyjskiego MSZ o Holokauście

0
129
Josep Borrell
Fot. english.almayadeen.net
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Wysoki przedstawiciel Unii Europejskiej do spraw zagranicznych Josep Borrell potępił słowa szefa rosyjskiej dyplomacji o Holokauście. Siergiej Ławrow porównał wsparcie państw zachodnich dla Ukrainy do hitlerowskiego “ostatecznego rozwiązania”, czyli zagłady Żydów.

“Współczesna Europa została zbudowana na prochach Holokaustu – jest on definiującym, strasznym dziedzictwem europejskiej historii. Ostatnie komentarze rosyjskiego ministra spraw zagranicznych są całkowicie niesłuszne, lekceważące i depczą pamięć o sześciu milionach Żydów i innych ofiar, które były systematycznie mordowane” – napisano w komunikacie unijnej dyplomacji.

Josep Borrell zwrócił także uwagę, że wypowiedź ta uzupełnia wcześniejsze antysemickie uwagi Siergieja Ławrowa. Zdaniem unijnych polityków manipulowanie prawdą przez rosyjski reżim w celu usprawiedliwienia nielegalnej agresji na Ukrainę osiągnęło kolejny niedopuszczalny i nikczemny punkt. “Negowanie Holokaustu, zniekształcanie i trywializacja są sprzeczne z prawem i wartościami Unii Europejskiej. Wspólnota jednoznacznie zobowiązała się, że takie okrucieństwa nigdy się nie powtórzą” – podkreślił wysoki przedstawiciel Unii Europejskiej do spraw zagranicznych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!