Erdogan chce rozmawiać z Putinem i Zełenskim na temat korytarza humanitarnego

0
152
Erdogan
Fot. Turkish President Recep Tayyip Erdogan (Asharq Al-Awsat)
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan chce przeprowadzić rozmowę telefoniczną z Wołodymyrem Zełenskim i Władimirem Putinem w sprawie korytarza humanitarnego między Rosją i Ukrainą.

Z prośbą o pomoc w utworzeniu takiego korytarza do tureckiego prezydenta zwrócił się rzecznik praw obywatelskich Turcji. Seref Malkoc chciałby, aby dzięki tej inicjatywie udało się dokonać wzajemnej wymiany rannych w Rosji lub na Ukrainie, wymiany jeńców – dzieci lub kobiet.

Turecki rzecznik praw obywatelskich dodał, że administracja prezydenta Erdogana rozpoczęła już niezbędne prace nad utworzeniem korytarza humanitarnego. “Dziś lub jutro nasz prezydent przeprowadzi rozmowę telefoniczną z panem Zełenskim i panem Putinem w tej sprawie. Potem wszystko zależy od nas. Będziemy wspólnie koordynować tę sprawę” – powiedział.

Wczoraj w Ankarze rzecznicy praw obywatelskich Rosji i Ukrainy ustalili, że wymienią po 40 jeńców. Dmytro Łubneć i Ludmiła Moskalkowa spotkali się przy okazji międzynarodowej konferencji ombudsmanów w tureckiej stolicy. Rzecznicy mieli także rozmawiać o pomyśle korytarza humanitarnego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!