Jens Stoltenberg o reakcji NATO na rosyjską agresję na Ukrainę

0
Stoltenberg NATO
Fot. NATO
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że odpowiedź Sojuszu Północnoatlantyckiego na rosyjską agresją była jednoznaczna i pokazała siłę państw członkowskich. W swoim wystąpieniu skierowanym do żołnierzy NATO Stoltenberg podziękował im za wierną służbę w tym trudnym okresie.

Sekretarz generalny Sojuszu podkreślił, że odpowiedzią na agresywną politykę Rosji mogło być jedynie wzmocnienie wschodniej flanki NATO. Przypomniał też, że plany obronne zostały uruchomione w ciągu zaledwie kilku godzin od momentu rosyjskiej. 

“Obecnie mamy ponad 40 tysięcy żołnierzy na wschodniej flance Sojuszu. Podwoiliśmy liczbę grup bojowych z czterech do ośmiu i będziemy kontynuowali naszą politykę obrony i odstraszania. Siły zbrojne NATO wysyłają jasny przekaz Moskwie i wszystkim, którzy rzucają nam wyzwanie. NATO jest obecne i będzie broniło każdego cala swojego terytorium” – powiedział Jens Stoltenberg. 

Dodał, że Sojusz znacząco wspiera walczącą Ukrainę nie tylko bezpośrednimi dostawami broni i sprzętu, ale również poprzez szkolenia wojsk ukraińskich. NATO działa również na rzecz stabilności i pokoju w innych regionach świata – na Bałkanach czy na Bliskim Wschodzie.
Sekretarz generalny NATO złożył również wszystkim żołnierzom Sojuszu życzenia pomyślności z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!