Rosyjski miliarder zginął w katastrofie śmigłowca

0
Fot. TechArp.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wiaczesław Taran zginął w katastrofie swojego prywatnego śmigłowca, który w zeszłym tygodniu rozbił się na francuskiej Riwierze. Rosyjski miliarder leciał z Lozanny w Szwajcarii. W katastrofie stracił życie także siedzący za sterami francuski doświadczony pilot. Przyczyna katastrofy helikoptera nie jest znana. Francuska policja podała, że nie można wykluczyć udziału osób trzecich.

52-letni Wiaczesław Taran był założycielem platform inwestycyjnych Libertex i Forex Club. Na handlu kryptowalutami dorobił się fortuny. Od 10 lat mieszkał w Monako z żoną i trojgiem dzieci.

Ukraińska agencja informacyjna UNIAN twierdzi, że Wiaczesław Taran miał powiązania z rosyjskimi służbami bezpieczeństwa i był odpowiedzialny za pranie brudnych pieniędzy Kremla. 

Taran jest trzecim potentatem działającym na rynku kryptowalut, który zmarł w ostatnim czasie. Kilka dni wcześniej zmarł we śnie 30-letni Tiantian Kullander, założyciel Amber Group, a na plaży w Portoryko znaleziono ciało innego miliardera, 29-letniego Nikolaia Mushegiana. Jako przyczynę zgonu podano utonięcie. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!