Grupa indonezyjskich wysp zostanie wystawiona na aukcję

0
188
Fot. The Independent
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Grupa indonezyjskich wysp, znana jako Rezerwat Widi, wkrótce zostanie wystawiona na aukcję. Ponad 100 wysp we wschodnim „Trójkącie Koralowym” we wschodniej Indonezji rozciąga się na ponad 10 tysiącach hektarów.

Indonezyjskie prawo stanowi, że tylko obywatele tego kraju mogą oficjalnie kupować wyspy należące do tego państwa, ale nie zabrania obcokrajowcom nabywania udziałów w spółkach holdingowych, a to właśnie jedna z nich, Leadership Islands Indonesia (LII), jest obecnym właścicielem wysp.

Charlie Smith, wiceprezes wykonawczy na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w Sotheby’s Concierge Auctions, spodziewa się, że oferty na archipelag będą „znaczące”.

„Każdy miliarder może posiadać prywatną wyspę, ale tylko jeden może posiadać ich ponad 100” – powiedział Smith.

Bez względu na to, kto kupi Rezerwat Widi, zawiera on jedne z najpiękniejszych krajobrazów Indonezji, w tym rafy koralowe, namorzyny i około 93 mil plaż.

Do Rezerwatu można się dostać tylko prywatnym samolotem. Międzynarodowe lotnisko Gusti Ngurah Rai na Bali oddalone jest od obiektu o 2,5 godziny lotu. Aukcja rozpocznie się 8 grudnia i potrwa do 14 grudnia. Nie ma ceny minimalnej, ale wymagane jest wpłacenie wpisowego depozytu w wysokości 100 tysięcy dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!