J.Stoltenberg: musimy ocenić naszą zależność od państwa autorytarnych, zwłaszcza Chin

0
148
NATO Chiny
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ostrzegał, że współpraca z państwami autorytarnymi, takimi jak Chiny, ma konsekwencje dla bezpieczeństwa. Szef Sojuszu Północnoatlantyckiego mówił o tym na Berlińskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

W swoim wystąpieniu sekretarz Stoltenberg przekonywał, że w obliczu wojny na Ukrainie państwa NATO powinny inaczej patrzeć na współpracę gospodarczą z Chinami. Jak mówił, wojna na Ukrainie pokazała, jak niebezpieczne jest uzależnienie od rosyjskiego gazu i dlatego powinniśmy przemyśleć naszą zależność od innych państw autorytarnych, zwłaszcza Chin. Wskazał, że dotyczy to zarówno łańcuchów dostaw, technologii, jak i infrastruktury. “Oczywiście nadal będziemy współpracować gospodarczo z Chinami, ale musimy być świadomi naszych zależności, zmniejszać nasze słabości i zarządzać ryzykiem” – powiedział Jens Stoltenberg.

Berlińska Konferencja Bezpieczeństwa jest organizowana przez Behorden Spiegel – miesięcznik służb publicznych w Niemczech. Spotkanie gromadzi polityków i ekspertów, którzy dyskutują o najważniejszych problemach związanych z bezpieczeństwem Europy. W tym roku głównym tematem konferencji jest wojna na Ukrainie. Spotkanie odbywa się po raz 21.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!