OPEC+ ogranicza wydobycie

1
222
ropa
Fot. Reuters
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

13 państw-eksporterów ropy naftowej zrzeszonych w OPEC oraz kraje współpracujące z organizacją w ramach OPEC+, w tym Rosja, zgodziły się na ograniczenie produkcji surowca o 2 miliony baryłek dziennie, począwszy od listopada. Decyzja ma pomóc eksporterom utrzymać wysokie ceny ropy w sytuacji globalnego spowolnienia gospodarczego.


Ostatnie tak duże ograniczenie wydobycia nastąpiło w kwietniu 2020 roku w odpowiedzi na zmniejszenie popytu na ropę w związku z pandemią COVID-19.


Zgodnie z porozumieniem najbogatszych krajów świata zrzeszonych w G7, 5 grudnia ma wejść w życie decyzja o nałożeniu limitu cenowego na rosyjską ropę. Limit ma działać tak, że żaden tankowiec wypływający z rosyjskich portów z ropą nie będzie w stanie uzyskać ubezpieczenia, jeśli jego ładunek będzie kupiony za cenę wyższą, niż określona przez G7


Stany Zjednoczone są rozczarowane decyzją OPEC+ o zmniejszeniu produkcji ropy naftowej o 2 miliony baryłek dziennie. Biały Dom określił to posunięcie mianem krótkowzrocznego i ocenił, że OPEC+ sprzymierza się z Rosją.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 COMMENT

  1. Polecam prawdziwe relacje z wiecow zwolennikow Trumpa,
    nagrane przez Jordana Kleppera
    dostepne na youtube, wyszukaj Jordan Klepper Trump rally.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!