Biały Dom: doniesienia z Izium są przerażające

0
210
Pentagon Kirby
Fot. NYpost
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Biały Dom określił jako przerażające i odrażające doniesienia o masowych grobach w wyzwolonym przez Ukrainę mieście Izium. 
Koordynator komunikacji strategicznej Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA John Kirby zapowiedział, że Stany Zjednoczone będą nadal pomagać w dokumentowaniu rosyjskich zbrodni wojennych na Ukrainie. 

Podczas briefingu w Białym Domu John Kirby podkreślił, że masowe groby znaleziono na terytoriach do niedawna kontrolowanych przez wojska rosyjskie. “Doniesienia jakie do nas docierają o 440 ciałach, wśród których są cywile, są przerażające i odrażające” – powiedział. 
Koordynator komunikacji strategicznej Rady Bezpieczeństwa Narodowego ocenił, że to co wydarzyło się w Izium pasuje do brutalności i moralnego zepsucia z jakimi wojska rosyjskie działają na Ukrainie. “Nadal będziemy aktywnie wspierać monitorowanie i dokumentowanie zbrodni jakie rosyjskie wojska popełniają na Ukrainie oraz międzynarodowe wysiłki by zidentyfikować i ukarać odpowiedzialnych za nie Rosjan” – oświadczył. 

John Kirby przypomniał też deklarację prezydenta Joe Bidena, że będzie wspierać walkę Ukrainy z rosyjską agresją tak długo jak będzie to konieczne. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!