Rosyjscy żołnierze chcą odejść z wojska, ale im nie pozwalają

0
277
Fot. Daily Express
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Część rosyjskich żołnierzy kontraktowych nie chce walczyć na Ukrainie. Jednak jak ustalił portal „Ważne Historie”, dowódcy nie wyrażają zgody na ich zwolnienie ze służby. Tylko z 64 Brygady Zmotoryzowanej raporty w tej sprawie złożyło ponad 700 osób.

Żołnierz, który rozmawiał z „Ważnymi Historiami” stwierdził, że ze służby chce odejść około 80 procent stanu jego brygady. Jednym z tych, który odrzuca raporty o zwolnienie jest zastępca dowódcy – pułkownik Andriej Prokurat. Portal „Ważne Historie” napisał, że to on wydawał rozkazy strzelania do cywilów. 

Podobnie zbrodnicze rozkazy strzelania „do każdego, kto ma telefon komórkowy” wydawać miał dowódca Azatbek Omurbekow. Rosyjscy dziennikarze ustalili, że oficerowie zmuszali żołnierzy, aby w trakcie ostrzałów pozowali do zdjęć, a później wysyłali raporty, w których zakłamywali rzeczywistą sytuację na froncie. 

Wcześniej rosyjscy obrońcy praw człowieka informowali, że żołnierzy odmawiających udziału w wojnie zwożono do obozów w Donbasie, gdzie namawiano ich do powrotu na front, a nawet bito.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!