Tajwan: N.Pelosi zakończyła wizytę w Tajpej

0
113
Fot. Twitter: Nancy Pelosi
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Przewodnicząca Izby Reprezentantów amerykańskiego Kongresu Nancy Pelosi zakończyła wizytę na Tajwanie. Jak podaje agencja Reuters, samolot z amerykańską delegacją na pokładzie odleciał z lotniska w Tajpej.

Przewodnicząca Pelosi przyleciała do stolicy Tajwanu wczoraj. Spotkała się z prezydent wyspy Tsai Ing-wen, od której odebrała Order Przyjaznych Chmur – najwyższe tajwańskie odznaczenie cywilne. Wygłosiła też przemówienie w tajwańskim parlamencie, rozmawiała z członkami rządu, parlamentarzystami i działaczami praw człowieka. 

W czasie wizyty Nancy Pelosi mówiła o solidarności USA z Tajwanem, o ochronie demokracji przed autorytaryzmem i zapewniała, że Ameryka nie zrezygnuje ze swoich zobowiązań na rzecz Tajwanu. 

“Stany Zjednoczone chcą, aby Tajwan zawsze był wolny i bezpieczny” – podkreśliła na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydent Tsai Ing-wen.

Wizycie delegacji amerykańskiego Kongresu na Tajwanie stanowczo sprzeciwiały się Chiny uznając ją za prowokację. Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza ogłosiła, że przeprowadzi wokół wyspy ćwiczenia z użyciem ostrej amunicji. Wczoraj ponad 20 chińskich samolotów wleciało w strefę identyfikacji obrony powietrznej wyspy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!