Joe Biden zapowiada pomoc finansową dla Palestyńczyków

1
137
Fot. Axios
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Amerykański prezydent obiecał 100 milionów dolarów pomocy dla palestyńskich szpitali. Wizyta we wschodniej Jerozolimie i w Betlejem to kolejny punkt podróży Joe Bidena na Bliski Wschód. Prezydent USA nie zaoferował jednak nowego planu na rozwiązanie konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

Joe Biden spędził na terenach palestyńskich zaledwie kilka godzin. Przed południem odwiedził szpital Augusta Victoria we wschodniej Jerozolimie i obiecał pomoc finansową dla palestyńskich placówek medycznych po arabskiej stronie miasta.
“Stany Zjednoczone przeznaczą dodatkowych 100 milionów dolarów na wsparcie szpitali oraz ludzi, którzy w nich pracują na rzecz Palestyńczyków. To wsparcie jest obliczone na wiele lat, zarówno gdy chodzi o pieniądze jak i pomoc ekspercką” – dodał.

W Betlejem w czasie spotkania z palestyńskim prezydentem Mahmudem Abbasem Joe Biden powtórzył, że USA opowiadają się za powstaniem niepodległej Palestyny. Nie przedstawił jednak żadnych konkretnych rozwiązań. Nie mówił też, czy zamierza ponownie otworzyć amerykański konsulat po wschodniej stronie Jerozolimy, zamknięty za czasów swojego poprzednika Donalda Trumpa.

Stany Zjednoczone pozostają największym donatorem pomocy finansowej dla Palestyńczyków. Równocześnie jednak palestyńskie władze odmawiają rozmów z Amerykanami na temat rozwiązania konfliktu z Izraelem. Powodem jest uznanie przez poprzedniego prezydenta Donalda Trumpa Jerozolimy jako stolicy Izraela. Dla Palestyńczyków ale i dla wspólnoty międzynarodowej, było to złamanie obowiązujących w tej sprawie umów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 KOMENTARZ

  1. Pomoc finansowa dla Palestyńczyków? Nikt nie potrafi wyjaśnić ile z tej “pomocy” będzie naprawdę pomocą dla Palestyńczyków, ile przejmie rządzący Autonomią Palestyńską sponsorowany przez Iran Hamas a ile skorumpowane władze autonomi z Abbasem na czele. Większość tej “pomocy” wykorzystają terroryści atakujący Izrael, ale dla Bidena i jego ludzi to nie jest istotne. Są albo naiwni albo nie wiedzą co dzieje się na Bliskim Wschodzie. W wielu krajach arabskich najważniejsza jest idea całkowitego unicestwienia Żydów i państwa Izrael. W ksiegarniach dostępny jest Mein Kampf Adolfa Hitlera. Nastroję antyżydowskie aktywnie podsyca i sponsoruje Iran. I taka jest rzeczywistość w tym rejonie. Czy Joe Biden ma tego świadomość?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!