Kazachstan chce przyciągnąć zagraniczne firmy, które opuściły Rosję

0
143
Fot. Britannica - Press Office of the President of Kazakhstan—EPA-EFE
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Kazachstanu Kasym Żomart-Tokajew polecił rządowi przygotowanie korzystnych warunków przeniesienia do kraju zagranicznych przedsiębiorstw, które zaprzestały działalności w Rosji. Według niego, pozwoli to krajowi na zwiększenie zdolności inwestycyjnych i produkcyjnych.

“Jesteśmy świadkami globalnej walki o kapitał inwestycyjny. Co druga z blisko 1400 dużych firm zagranicznych zawiesiła działalność lub całkowicie wycofała się z rynku rosyjskiego. Rząd powinien stworzyć korzystne warunki, by zaprosić je do Kazachstanu. To da nam dobre możliwości zwiększenia produkcji towarów o średniej i wysokiej wartości dodanej” – powiedział Tokajew na posiedzeniu rządu.

Po rozpoczęciu operacji wojskowej na Ukrainie zagraniczne firmy masowo rezygnują lub zawieszają działalność na rynku rosyjskim . Powodem są sankcje i ograniczenia handlowe. Rosyjski Związek Przemysłowców i Przedsiębiorców twierdzi, że niemożliwe jest obliczenie dokładnej liczby firm, które opuściły Rosję, ponieważ firmy, które ograniczają swoją działalność na rynku rosyjskim mają różne formy uczestnictwa w nim , a część z nich przywraca swoją działalność w Rosji poprzez inne kraje.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!