Zmarł Mark Fleischman, były właściciel słynnego Studio 54 popełnił “wspomagane samobójstwo”

0
Fot. Reddit
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Zmarł Mark Fleischman były właściciel słynnego nowojorskiego Studio 54 na Manhattanie. Miał 82 lata. Fleischman popełnił wspomagane samobójstwo. Mark Fleischman od lat cierpiał na chorobę, która uniemożliwiła mu poruszanie się i używanie rąk. Jak ujawnił w rozmowie z dziennikarzami, dwa lata temu próbował już samodzielnie popełnić samobójstwo. Teraz Fleischman skorzystał z usług szwajcarskiej firmy Dignitas, która specjalizuje się w pomaganiu nieuleczalnie chorym w zakończeniu życia. 

Studio 54 było legendarnym klubem nocnym na Manhattanie. Po otwarciu w 1977 roku, w szczycie epoki disco, lokal stał się jednym z najmodniejszych miejsc imprezowych w Nowym Jorku, przyciągając celebrytów, gangsterów i artystów. Klub znany był z dekadencji, np. otwartego używania kokainy i otwartego uprawiania seksu w klubowych pokojach. W Studio 54 regularnie bywali m.in. Elton John, Jacqueline Kennedy Onassis, Elizabeth Taylor, Michael Jackson, Michaił Barysznikow, Sylvester Stallone, John Travolta i Andy Warhol.

Mark Fleischman przejął klub na początku lat 80. Ubiegłego wieku od pierwszych właścicieli studia Steve’a Rubella i Iana Schragera, skazanych na więzienie za niepłacenie podatków. Studio 54 otworzyło się ponownie w 1981 roku, a Fleischman kierował przez 3 lata, kiedy trafił na leczenie odwykowe. W 1984 roku Fleischman sprzedał klub, który został ostatecznie zamknięty dwa lata później. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!