USA: Iran ma przekazać Rosji drony bojowe

0
132
Fot. AP Photo/Manuel Balce Ceneta - > whyy.org
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan poinformował, że Rosja ma otrzymać od Iranu setki dronów bojowych. Podczas briefingu w Białym Domu Sullivan zapewnił, że Stany Zjednoczone nadal będą wzmacniać zdolności bojowe Ukrainy.

Jake Sullivan powiedział, że informacje wywiadu amerykańskiego wskazują na to, że Iran przygotowuje się do przekazania Rosji setek bezzałogowych pojazdów powietrznych, z których część to drony bojowe. “Według naszych informacji Iran ma rozpocząć szkolenia rosyjskich żołnierzy w obsłudze tych dronów jeszcze w lipcu” – powiedział Sullivan zaznaczając, że nie wie, czy jakiekolwiek drony zostały już dostarczone. 

Doradca prezydenta USA stwierdził, że zamówienie dronów w Iranie pokazuje, że Rosja ma problemy z własnymi zapasami sprzętu wojskowego.  

Jake Sullivan zapowiedział dalsze wsparcie militarne Ukrainy. “Nadal będziemy wzmacniać zdolności Ukrainy do skutecznej obrony i pomagać Ukraińcom udowodnić, że rosyjskie wysiłki wymazania Ukrainy z mapy nie mogą się powieść” – powiedział.
Jake Sullivan dodał, że to do prezydenta Zełenskiego należy decyzją kiedy i na jakich warunkach zasiąść do stołu negocjacyjnego z Rosją.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!