Joe Biden o śmierci Shinzo Abe: to tragedia dla Japonii

0
168
Biden
Fot. Fox Business/AP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden stwierdził, że śmierć Shinzo Abe to tragedia dla Japonii. Były japoński premier zginął z rąk zamachowca w czasie wiecu wyborczego.

“Jestem oszołomiony, oburzony i głęboko zasmucony wiadomością, że mój przyjaciel Shino Abe, były premier Japonii, został zastrzelony podczas kampanii” – napisał w oświadczeniu amerykański przywódca. Zaznaczył, że blisko współpracował z politykiem – jako wiceprezydent odwiedził go w Tokio i przyjął w Waszyngtonie. “Był orędownikiem sojuszu i przyjaźni między naszymi narodami” – oświadczył Joe Biden.

Przypomniał, że najdłużej urzędujący premier Japonii miał wizję wolnego i otwartego regionu Indo-Pacyfiku i wyraził nadzieję, że ta idea przetrwa. “Przede wszystkim bardzo troszczył się o Japończyków i poświęcił swoje życie ich służbie. Nawet w chwili, gdy został zaatakowany, był zaangażowany w dzieło demokracji” – stwierdził prezydent USA. Podkreślił, że brutalne ataki nigdy nie są dopuszczalne i że “przemoc z użyciem broni zawsze pozostawia głęboką bliznę w społecznościach, które są nią dotknięte”. Dodał, że Stany Zjednoczone stoją po stronie Japonii w tej chwili żalu i przekazał kondolencje rodzinie Shinzo Abe.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!