Japonia: zamach na byłego premiera S.Abe, 67-letni polityk nie żyje

0
186
Fot. REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Zmarł były premier Japonii Shinzo Abe. Poinformowała o tym telewizja NHK. Kilka godzin wcześniej 67-letni polityk został ciężko ranny w zamachu w mieście Nara.

Shinzo Abe został dwukrotnie trafiony z pistoletu w czasie wiecu przed niedzielnymi wyborami do wyższej izby parlamentu w mieście Nara na zachodzie Japonii. Shinzo Abe, który był premierem w 2006 roku, a potem w latach 2012-2020, sprawował ten urząd najdłużej w historii Japonii. Miał 67 lat.

Zatrzymany przez japońską policję zamachowiec, z którego ręki zginął były premier Japonii Shinzo Abe, przyznał się do spowodowania strzelaniny. Policja z prefektury Nara poinformowała, że sprawca dysponował samodzielnie wykonanym pistoletem. Nie jest jasne, czy części do jego wykonania kupił w internecie. Podczas przeszukania domu zamachowca znaleziono kilka kolejnych sztuk broni i materiały wybuchowe, w związku z czym ewakuowano mieszkańców budynku. Śledczy informują, że sprawca sprawia wrażenie nieporuszonego zdarzeniem, a na pytania odpowiada ze spokojem. Według jego relacji miał on uraz do organizacji, do której miał należeć były japoński premier. Nie wiadomo jednak, o jaką organizację chodzi. Policja ma też sprawdzić, czy ochrona Shinzo Abe była wystarczająca.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!