Papież apeluje o pokój na Ukrainie w ramach globalnego układu pokojowego

1
232
Papież Franciszek Chicago
Vatican Media/www.vaticannews.va
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Papież zaapelował o pokój na Ukrainie w ramach globalnego paktu pokojowego. Franciszek spotkał się z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański na placu św. Piotra.

Papież poświęcił katechezę ewangelizacji, którą należy prowadzić w duchu braterstwa i skromności. Po modlitwie ponowił apel o modlitwy o pokój na Ukrainie i zwrócił się do światowych przywódców: „Świat potrzebuje pokoju. Ale nie pokoju polegającego na równowadze sił militarnych i wzajemnym strachu. Nie tędy droga. Byłoby to cofnięciem historii o 70 lat”.

Papież powiedział, że osiągnięcie pokoju na Ukrainie jest wyzwaniem dla mądrych przywódców, którzy rozumieją potrzebę globalnego pokoju.

Rano w bazylice watykańskiej papież odprawił mszę dla rzymskiej społeczności kongijskiej i delegacji z Południowego Sudanu. Franciszek z powodu choroby musiał odwołać pielgrzymkę do obu tych krajów. Miała się rozpocząć wczoraj.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 KOMENTARZ

  1. Myślę, że papież Franciszek ma bardzo kiepskich doradców. Globalny pokój i przywódcy, którzy rozumieją potrzebę globalnego pokoju. Tylko gdzie znaleść takich przywódców? Kiedyś istniała Liga Narodów, teraz istnieje ONZ i Rada Bezpieczeństwa ONZ. Powołano te organizacje też w celu zapewnienia globalnego pokoju. Jak była i jak jest skuteczność tych organizacji? Kto jest zainteresowany takimi sprawami to wie, że ich skuteczność jest prawie zerowa. Jakie są osiągnięcia Rady Bezpieczeństwa ONZ? “Największe osiąnięcie” RB w okresie od 5 marca 1948 roku do 23 grudnia 2016 roku to wydanie 225 rezolucji potępiających jedyne demokratyczne państwo na Bliskim Wschodzie Izrael. W potępieniu Izraela ONZ i RB są naprawdę “skuteczne i efektywne”. 7 kwietnia 2022 roku media światowe informowały, że Rosja została zawieszona jako stały członek Rady Bezpieczeństwa przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Media jednak nie podały, że takie rezolucje nie mają mocy prawnej i do tego potrzebna jest zgoda wszystkich stałych członków Rady Bezpieczeństwa a więc także Rosji i Chin. Rosja więc nadal uczestniczy w pracach Rady Bezpieczeństwa. Jeszcze wrócę do apelu papieża. Nie wiem czy powinienem to pisać, ale myślę, że globalny pokój zależy głównie od pokoju pomiędzy ludźmi licząc od najniższych szczebli Czy nie jest przeszkodą dla ustanowienia tego pokoju unikanie przez papieża Franciszka nazwanie pewnych rzeczy po imieniu. Od początku agresji na Ukrainę papież nie powiedział otwarcie, że Rosja i Putin są odpowiedzialni za agresję. Czy ludzie aktywnie propagujący nielimitowaną aborcję jako kontrolę urodzin (należą do nich Biden, Pelosi i wielu innych przywódców światowych) potrafią efektywnie działać na rzecz globalnego pokóju? Papież wiele razy potępiał aborcję, ale nigdy nie powiedział wprost, że katolik aktywnie propagujący nielimitowaną aborcję jako kontrolę urodzin sam stawia się poza kościołem katolickim. Ja nie wierzę, że Biden i jemu podobni potrafią coś zrobić dla globalnego pokoju. Kto uznaje aborcję za powszechne prawo dla “birthing people”, to nigdy wprowadzi globalnego pokoju. Globalny pokój zależy też od traktowania dzieci nienarodzonych od momentu poczęcia, a nauka mówi wyraźnie, że nie jest to część ciała “birthing people”, tylko odrębna istota ludzka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!