Kanada zaostrza przepisy dotyczące posiadania i handlu bronią

2
621
Fot. BBC
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kanada zaostrza przepisy dotyczące posiadania i sprzedaży broni. Premier tego kraju Justin Trudeau poinformował, że rząd zamierza zamrozić obrót bronią.

“Wraz z wejściem w życie nowego prawa, nie będzie już możliwe kupno, sprzedaż i import broni. Nie ma potrzeby, aby posiadał ją ktokolwiek poza sportowcami zajmującymi się strzelectwem oraz myśliwymi” – powiedział kanadyjski premier podczas konferencji prasowej.

Jeśli nowe przepisy zostaną uchwalone, wejdą w życie jesienią. Minister bezpieczeństwa publicznego Kanady złożył już projekt nowelizacji obowiązującego prawa. Zapisy ustawy C-21, jak ją nazwano, odbierają zezwolenie na posiadanie broni między innymi osobom, które dopuściły się przemocy domowej oraz stalkingu.

Przepisy wprowadzają też zmiany dotyczące broni długiej. Magazynki powinny zostać tak zmodyfikowane, aby mieściły nie więcej niż pięć pocisków. Jednocześnie ma zostać wprowadzony zakaz sprzedaży oraz posiadania magazynków z dużą liczbą naboi.
Projekt nowelizacji ustawy został wprowadzony po tym, jak w ubiegłym tygodniu w Stanach Zjednoczonych w ataku na szkołę podstawową w Uvalde w Teksasie 18-latek zabił z broni półautomatycznej 21 osób: 19 dzieci i dwóch nauczycieli.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!