Sieć kawiarni Starbucks wycofuje się z Rosji

0
196
Fot. REUTERS/Anton Vaganov
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Amerykańska sieć kawiarni Starbucks poinformowała, że zamyka działalność Rosji. Powodem tej decyzji jest inwazja na Ukrainę. Starbucks działał w Rosji od 15 lat.  
Starbucks otworzył w Rosji pierwsze kawiarnie w 2007 roku. Po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę koncern ogłosił, że będzie kontynuować działalność, ale zyski przekaże na pomoc Ukrainie. 8 marca firma zdecydowała jednak zawiesić działalność w Rosji. Dziś Starbucks poinformował, że całkowicie wycofuje się z tego kraju.

Pod szyldem Starbucksa w Rosji funkcjonowało 130 kawiarni. Zatrudniały one 2 tysiące osób i działały na zasadzie franczyzy. Starbucks dostarczał im kawę oraz inne produkty. Posiadaczem licencji była firma Alshaya z siedzibą w Kuwejcie. Starbucks poinformował, że przez 6 miesięcy będzie wypłacać pensje pracownikom i udzieli im pomocy w znalezieniu nowego zatrudnienia. Firma nie podała jak duży koszt poniesie wycofując się z Rosji. Wpływy Starbucksa z działalności w tym kraju nie przekraczały jednak 1 procenta przychodów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na aler[email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!