UNHCR: ponad 6 milionów uchodźców wyjechało z Ukrainy

0
168
Fot. Fox News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Według biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do Spraw Uchodźców, od 24 lutego ponad 6 milionów obywateli Ukrainy wyjechało z kraju uciekając przed wojną. Z kolei 8 milionów osób zmieniło miejsce zamieszkania wewnątrz Ukrainy. Dane te podała w oficjalnym komunikacie Agencja ONZ do spraw uchodźców. 

Według statystyk polskiej Straży Granicznej, od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę do Polski przyjechało ponad 3 i pół miliona osób uciekających przed wojną. Wczoraj z Ukrainy do Polski przyjechało prawie 20 tysięcy osób. Jest to spadek o około 2 tysiące osób w porównaniu z danymi sprzed 2 dni. W przeciwnym kierunku – z Polski na Ukrainę – wyjechało natomiast ponad 31 tysięcy osób. 

Wysoki Komisarz ONZ do spraw Uchodźców Filippo Grandi poinformował, że liczba wszystkich osób przymusowo przemieszczonych na świecie przekroczyła 100 milionów. “Ta liczba musi „stać się sygnałem alarmowym” do podjęcia dalszych działań na rzecz pokoju i eliminacji wszystkich przyczyn przymusowych wysiedleń” – podkreślił Wysoki Komisarz ONZ do spraw Uchodźców. 

Liczba 100 milionów odpowiada 14. najbardziej zaludnionemu krajowi na świecie i stanowi ponad 1,3 procent światowej populacji. Poza wojną na Ukrainie, do wysokiej liczby przymusowo przesiedlonych osób przyczyniły się także konflikty w krajach takich, jak: Etiopia, Burkina Faso, Birma, Nigeria, Afganistan i Demokratyczna Republika Konga.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!