Cannes: po 30 latach nieobecności na festiwal powraca T. Cruise

0
Fot. then24.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Dziś w Cannes wielki powrót Toma Cruise’a. Amerykańska gwiazda przedstawi swoją najnowszą produkcję „Top Gun: Maverick”, w której zagrał główną rolę. Tom Cruise nie pojawił się na festiwalu w Cannes od 30 lat.

Tom Cruise będzie główną gwiazdą drugiego dnia kanneńskiego festiwalu. Organizatorzy przypominają, że ostatnia wizyta aktora w Cannes miała miejsce w 1992 roku. Po południu aktor udzieli wywiadu francuskiemu dziennikarzowi Didieriowi Allouchowi. Wieczorem Cruise pojawi się na czerwonym dywanie i weźmie udział w światowej premierze „Top Gun: Maverick”. Film jest kontynuacją popularnej produkcji „Top Gun” z 1986 roku opowiadającej o pilotach amerykańskiej marynarki wojennej.

Dziś w Cannes rozpoczną się także pokazy filmów nominowanych do Złotej Palmy. Zaprezentowana zostanie rosyjska produkcja „Tchaikovsky’s Wife”. Jej autorem jest prześladowany przez władze w Moskwie reżyser Kiriłł Sieriebriennikow. Jest jednym z niewielu rosyjskich artystów obecnych na tegorocznym festiwalu. Większość przedstawicieli rosyjskiej branży filmowej i mediów nie została dopuszczona do imprezy w związku z sytuacją na Ukrainie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!