Ukraina: jutro w Turcji pokojowe rozmowy ukraińsko-rosyjskie

0
394
Fot. hurriyetdailynews.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Jutro w Turcji w formacie bezpośredniego spotkania odbędą się ukraińsko-rosyjskie rozmowy pokojowe. Poinformował o tym przedstawiciel ukraińskiej delegacji Dawyd Arachamija. Rozmowy mają się toczyć do 30 marca.

Oprócz Dawida Arachamiji w skład ukraińskiej delegacji wchodzą także szef ukraińskiego resortu obrony Ołeksij Reznikow i przedstawiciel prezydenta Zełenskiego Mychajło Podolak.

To już kolejna tura rozmów pokojowych z Rosją. Pierwsze spotkanie miało miejsce już 28 lutego, a więc 4 dni po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji. Początkowo rozmowy odbywały się na terytorium Białorusi w formie bezpośrednich spotkań. Następnie w formacie wideokonferencji.

Tematem rozmów delegacji były problemy humanitarne – m.in. organizacja ewakuacji cywilów z ostrzeliwanych przez Rosjan miast. Według niektórych prasowych informacji rozmawiano też m.in. o rezygnacji Ukrainy z aspiracji do NATO. Ukraińskie władze zapewniały jednak, że nie zgodzą się na utratę suwerenności i integralności terytorialnej w zamian za pokój.

10 marca w tureckiej Antalyi spotykali się także szefowie spraw zagranicznych Ukrainy i Rosji. Rozmowy te nie przyniosły jednak rezultatów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!