Rosyjski przemysł samochodowy odczuwa zachodnie sankcje

0
Fot. RusAutoNews
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rosyjski przemysł samochodowy zaczyna odczuwać konsekwencje zachodnich sankcji. Jak poinformowała Nowaja Gazieta, koncern AwtoWAZ ograniczył działalność. Część pracowników wysłano na urlopy, a niektóre linie produkcyjne będą funkcjonowały w niepełnym wymiarze.

Po tym jak rosyjska armia wkroczyła na terytorium Ukrainy z rosyjskiego rynku motoryzacyjnego wycofały się światowe koncerny samochodowe. AwtoWAZ jest grupą, która obsługuje marki Łada, Nissan, Datsun i Renault. Według Nowej Gaziety, w związku z zachodnimi sankcjami rosyjskie zakłady mają problemy z importem niektórych podzespołów – głównie chodzi o elektronikę. 
Zachodnie sankcje odczuł także rosyjski rynek odzieżowy. Swoją działalność na terytorium Rosji wstrzymała większość zagranicznych firm. Także sieci spożywcze zawieszają współpracę z rosyjskimi hurtowniami i sklepami. Podobnie zareagowała branża chemiczna i perfumeryjna. 

W ocenie części rosyjskich ekonomistów, rosyjski rynek czeka ograniczenie asortymentu i systematycznie rosnące bezrobocie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!