Rosja – VK: atak hakerski, serwis rozesłał użytkownikom wiadomość o prawdziwym obliczu wojny

0
VK
Fot. Financial Times
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Vkontakte, „rosyjski Facebook”, jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych w Rosji, w wyniku ataku hakerskiego rozesłał do swoich użytkowników wiadomość o prawdziwym obliczu inwazji rosyjskiej na Ukrainę — informuje serwis niebezpiecznik.pl. W informacji czytamy m.in.:

 „Dziś jest dwudziesty piąty dzień wojny Putina z Ukrainą. W tym czasie armia rosyjska zamieniła w ruinę wiele spokojnych miast (…). Dziesiątki tysięcy zwykłych ludzi zostało rannych, zginęło ponad 5 tysięcy, w tym ponad 100 dzieci. Nie da się obliczyć dokładnej liczby ofiar. Ta zbrodnicza agresja musi zostać powstrzymana, a sprawcy ukarani (…).

Putin jest osaczony i nie cofnie się, w imię swoich celów gotów jest iść do końca i rozpętać wojnę nuklearną — wojnę, w której nie będzie zwycięzców. Jeśli teraz nie zatrzymasz wojny, jutro przyjdzie do twojego domu (…).

Vkontakte został zhakowany. Wszystkie dane osobowe, posty i korespondencja użytkowników zostały przesłane i przekazane właściwym organom. Każda twoja wiadomość z poparciem rosyjskich okupantów lub literą „Z” na zdjęciu profilowym może zostać zinterpretowana jako przestępstwo, które nie ma przedawnienia”.

Wiadomość z Vkontakte miało odebrać 12 milionów użytkowników. Nie wiadomo, ilu zdążyło ją odczytać, ponieważ po 10 minutach informacja została wykasowana.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!